Jak vytvořit dokonalý dětský pokoj?

Samozřejmě - každé dítko je jiné. Má v oblibě různé pohádkové či seriálové hrdiny, užívá si jiné koníčky, co dítě to také obliba jiné barvy. Přesto existují tři jednoduché zásady, kterými byste se měli při zařizování dětského pokoje držet. Pokud ano, vytvoříte vašemu dítěti místnost plnou energie a příjemné i inspirativní atmosféry. Jak na to si ukážeme s pomocí příkladů z eshopu MT nábytek.

Zásada první – méně je mnohem více!

Při zařizování dětského pokoje platí více něž v jiných případech, že méně znamená více. I když to na první pohled tak nevypadá, děti jsou většinou minimalisté. Což znamená, že preferují jednu krásnou věc před mnoha drobnými. Při výzdobě dětského pokoje se proto řiďte tím, že nebudete nic přehánět. Stačí několik zajímavých obrázků, funkční nábytek a příjemné barvy. Pro nejmenší děti se hodí světlé přírodní barvy jako je zelenkavá, žlutá, světle modrá nebo i růžová. Ty působí příjemně na dětskou psychiku. Pokud máte starší dítko, nechte ho, aby si barvu vybralo samo.


Více na http://www.mt-nabytek.cz/12649-jednoluzkova-postel-s-vysuvnym-pultem-all...

Zásada druhá – funkčnost je na prvním místě

Pokud máte zvolenou barvu stěn, je nutné vybrat vhodný nábytek. Jeho výběr je nutné přizpůsobit věku a potřebám dítěte. Pokud zařizujete pokoj pro miminko či batole, postačí postýlka, komoda na věcičky a třeba i pohovka, na které si dítkem odpočinete. Základem pokoje starších dětí je kvalitní postel. Pro děti předškolního věku je nejvhodnější dětská postel se zábranou. Vhodnější jsou potom dětské postele s úložnými šuplíky, do kterých mohou děti rychle uklidit například hračky. Pokud potřebujete ušetřit místo, můžete dětem pořídit i vyšší postel s vysouvacím pultem.


Více na http://www.mt-nabytek.cz/1269-detske-postele-varianta-nirvana.htm

Myslete také na to, že si vaše dítko může domů přivést kamaráda. Pro tyto případy je nejvhodnějším řešení postel s přistýlkou. Zapomínat samozřejmě nesmíte ani na kvalitní stůl a dostatek úložných prostor. Při výběru nábytku se zaměřte i na jeho barevnost. Barva nábytku by měla být sladěna s barvou výmalby. Do dětských pokojů se hodí spíše nábytek světlý. Nejlepší je nábytek z kvalitního masivu, který je odolný i proti poškrábání.


Více na http://www.mt-nabytek.cz/1269-detske-postele-varianta-nirvana.htm

Zásada třetí – bez doplňků to nejde

Nábytek tedy máme, takže je na čase začít vybírat doplňky. Právě doplňky a dekorace jsou to, díky čemu vytvoříte z dětského pokoje dokonalou místnost. Do dětského pokoje se skvěle hodí právě samolepky na zeď, jsou jednoduchým způsobem k tomu, jak dodat pokoji jedinečnou atmosféru. Pro miminka jsou vhodné samolepky v podobě měsíce nebo hvězd. Ty je nejlepší umístit v blízkosti postýlky tak, aby na ně dítě vidělo. Na dítě totiž působí uklidňujícím dojmem. Pokoj předškoláka můžete vyzdobit samolepkou v podobě metru, na kterém děti mohou sledovat jak rostou. Oblíbený je design kravičky, pejska nebo čapího komínu.

Do dětských pokojů samozřejmě patří hrdinové a oblíbené dětské motivy. Dětský pokoj můžete proměnit v pirátské doupě nebo třeba v zoo. U dětí jsou oblíbené také samolepky na stěnu – Příšerky, které vypadají super cool. I samolepky by měly být barevné. Důležité je pro ně vybrat vhodné místo, aby vynikly. Vhodné je umístění do hrací zóny nebo k posteli. My vám nabízíme samolepky rozličných tvarů, motivů i velikostí. Můžeme vám vyrobit i samolepky na míru.

Pokud dodržíte tyto tři zásady, buďte si jisti, že dětem připravíte úžasný pokojík, ve kterém se budou cítit nádherně.

Děkujeme eshopu MT-nábytek za možnost využití podkladů ze sekce Dětské pokoje.