Jak nalepit samolepku na zeď?

Přemýšlíte jestli zvládnete sami nalepit samolepku na zeď? Je to snadné a může to být i zábava! V následujícím odstavci vás provedeme krok za krokem jak samolepku nalepit. Zároveň vás upozorníme na rizika a zásady, které je nutné dodržovat.

Jako první je důležité zjistit, jestli se k lepení používá přenosová fólie nebo ne. Na našich stránkách tuto informaci naleznete přímo u produktů spolu s informací o obtížnosti lepení. Obtížnost berte s rezervou, samotné lepení je snadné, ale pokud má motiv mnoho malých částí je potřeba postupovat pomalu a pečlivě.

V každém balení je přiložen podrobný návod na nalepení samolepky

Lepení motivů bez přenosové fólie

Samolepka na zeď bez přenosové fólie se lepí ve dvou krocích:

Příprava

Samolepku vybalíme z krabice a rozložíme na rovnou plochu, aby se vyrovnala. Doporučujeme samolepku před aplikací nechat chvíli v místnosti, kde bude nalepena kvůli srovnání teplot.

Lepení

Samolepku pomalu odstraňte z podkladového papíru. Poté ji přiložte horním okrajem ke zdi a přilepte. Vyhlazujte od středu ke krajům kvůli zabránění vzniku bublin.

Pokud se samolepka skládá z více částí, doporučujeme si jejich rozložení nejdříve tužkou lehce naznačit.

 

Lepení motivů s přenosovou fólií

Samolepka na zeď s přenosovou fólií se lepí ve třech krocích:

Příprava

Samolepku vybalíme z krabice a rozložíme na rovnou plochu, aby se vyrovnala. Doporučujeme samolepku před aplikací nechat chvíli v místnosti, kde bude nalepena kvůli srovnání teplot. Poté začneme pomalu odstraňovat podkladový papír tak, aby nám samolepka zůstala na přenosové fólii.

Před odstraněním podkladového papíru můžete samolepku vyzkoušet přilepit pomocí malířské pásky a  upravit případně rozložení prvků

Lepení

Samolepku spolu s přenosovou fólií nalepíme na stěnu. Důkladně samolepku přitlačíme na zeď, aby se přilepila.

Dokončení

Začneme pomalu odstraňovat přenosovou fólii pod ostrým úhlem, aby samotná samolepka zůstala na zdi. Pokud samolepka zůstane na přenosové fólii, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.

Doporučení

Bublinky, které se nepodařilo odstranit vyhlazením můžete propíchnout špendlíkem a znovu vyhladit. Při lepení je důležité dávat pozor, aby se vám samolepka neslepila k sobě jinak může být nenávratně poškozena. Pokud máte čerstvě vymalováno, doporučujeme počkat 1-2 týdny, aby byl povrch dokonale suchý.

Aplikaci provádějte při teplotách v rozmezí 10-30°C. Samolepku nelepte na povrchy, které bývají vystaveny teplotám mimo rozmezí -40°C až +80°C. Povrch před lepením důkladně očistěte od prachu a nečistot. Nedoporučujeme aplikaci na nepevné povrchy (jednoduchý test můžete udělat pomocí malířské pásky, pokud nedrží nebude držet ani samolepka na zeď).