Máte vlastní blog a píšete rádi o bydlení? Vydělávejte na provizích

Vydělávat se dá mnoha způsoby. Pokud máte vlastní blog nebo magazín, který je navštěvovaný, můžete si poměrně snadno přivydělat a to v případě, pokud se zapojíte do speciálního provizního systému - affiliate. Pokud budete snaživí, můžete si pomocí tohoto systému vydělat poměrně slušné částky.

Co je affiliate?

Affiliate je obecný název pro dnes hojně využívaný provizní systém. Díky affiliate si na internetu může lehce vydělat každý, kdo se bude trochu snažit. Systém funguje tak, že za každého zákazníka, kterého firmě přivedete (sledováno pomocí cookie), získáte odměnu v podobě provize z nákupu, který vámi přivedený zákazník udělá. Většinou jsou provize nastaveny fixně v procentech z hodnoty objednávky, někdy jsou i pohyblivé a to dle výše obratem v daném partnerském systému.

Záleží na vaší šikovnosti

Pokud chcete s affiliate začít, je nutné se spojit s firmou, která systém nabízí, avšak existují i různé partnerské sítě, které tyto prodejce sdružují a tím vám usnadní administraci. Firma sama má k dispozici již hotové reklamní materiály, jako jsou například bannery a další. Ty vy umístíte na vaše stránky, facebook nebo je můžete rozeslat e-mailem. Tak lehce začnete vydělávat a vlastně bez nákladů. Vsadit ale můžete i na vlastní kreativitu, což se vyplácí mnohem více.

Do provizního systému se můžete zapojit i tak, že budete o dané firmě a jejich produktech psát články. Z článků budou samozřejmě vést odkazy na daný e-shop. Pokud budete psát čtivě a přesvědčivě, můžete tak lehce zákazníky na daný e-shop dostat. Obzvlášť teď máte vysokou šanci získat hodně provizí, protože lidé nakupují vánoční dárky.

Nejvíce se v současné době vyplácí články, které jsou psané jako reference na daný produkt – musí ovšem být psané přesvědčivě, aby reklama nebyla na první pohled poznat. Vlastní zkušenosti s daným zbožím či službou jsou samozřejmě velkou výhodou, čtenář obecné vychvalování rychle odhalí a odchází pryč. Výhodou je, že na jednom vašem magazínu či blogu můžete propagovat i více produktů najednou. Lze tak například v jednom článku sepsat tipy na zařízení obývacího pokoje a spojit druhy nábytku s vhodnou kombinací samolepek na zeď.

Kolik si můžete vydělat?

Zajímavou výši provize nabízí i náš internetový obchod. Výše provize je v tomto případě nastavena fixně na 15% z konečných cen včetně DPH., takže pokud se budete snažit, můžete si přijít na zajímavé částky. Odměna vám v tomto případě bude vyplacena ve chvíli, díky dosáhnete minimálně 500 Kč.

Využít můžete například i provizní systém s e-shopem MT-nabytek.cz, který nabízí více než 5000 položek – šance na to, že zákazník udělá objednávku, je tedy vysoká. V případě tohoto obchodu se provize pohybují od 5 do 8% z ceny objednávky bez DPH, protože se jedná o nábytek, jsou ceny za nákup vyšší, takže i v tomto případě se jedná o velmi atraktivní nabídku. V případě MT-nabytek.cz jsou cookie (tedy sledování zákazníků) nastaveny na 60 dní, čímž se vaše šance ještě zvyšují.

Proč?

Pokud se budete affiliate věnovat (a stačí i hodina denně), můžete si poměrně lehce přijít k zajímavému přivýdělku. A co vy víte, třeba vás tento systém pohltí tak, že se stane vaším koníčkem a zajistíte si díky němu i zajímavý příjem. Může se jednat o zajímavý přivýdělek na mateřské či v důchodu. Nicméně není výjimkou, že se někteří z nás živí jen z provizí.