Inspirace: moderní dekorace určené nad sedací soupravu

Nejčastěji využívanou místností, ve které se nachází dekorace na stěnách jsou v současnosti obývací pokoje. Ty jsou dominantou každého interiéru a je třeba jejich designová dokonalost. K té přispívají dekorace na stěnách velkou měrou. Dekorace na stěnách mohou být využity prakticky po celé místnosti, pokud jsou vhodně zvoleny. Ovšem i zde je místo, které je pro dekorace využíváno nejvíce. Jedná se o prostor nad sedací soupravou.

Které druhy dekorací se využívají za sedačku nejčastěji?

Pro dekorace na stěnách za sedací soupravou se nejčastěji využívají 3 dekorační prvky. Jedná se o klasické obrazy, designové tapety a samozřejmě o samolepky na zeď. Každá dekorace má svá specifika a přednosti. Každý interiér je zařízen odlišně a proto je třeba mezi těmito druhy dekorací vybrat tu správnou. Abyste dokázali správně vybrat, měli byste také znát všechny přednosti i zápory jednotlivých dekorací. 

Tip: na vhodné dekorace myslete už při nákupu. V eshopech, bývá mnohem širší nabídka, například Mabyt.cz nabízí více, než 150 sedacích souprav, než v kamenných obchodech.

Proč a kde jsou oblíbené obrazy

Pokud budeme rozebírat oblibu obrazů, měly bychom si je nejprve rozdělit do několika kategorií. Nejprve, zda jsou obrazy ručně malované nebo zda se jedná o fotografii. Samozřejmě, že malované obrazy se hodí do honosných domácností s velkým vlivem tradice při zařizování. Obrazy s fotografiemi jsou vhodné do moderních domácností, ovšem záleží na druhu fotky. S obrazy v místnosti musíte být ale velmi opatrní a obezřetní. Jsou totiž velice náchylné k poškození. Také jejich údržba je náročnější, zejména, pokud jsou osazeny v dekorativním rámu. Omývání tohoto rámu od prachu je náročná činnost, která vyžaduje značnou dávku trpělivosti. Prach se na nich usazuje velmi rychle a to nejen na rámy, ale také na malbu samotnou.


Rozkládací rohová sedací souprava Monaco, kterou zakoupíte na mabyt.cz

Proč a kde jsou oblíbené tapety? 

V dnešní době se opět do módy vrací také využívání tapet. Samozřejmě, že se nejedná o klasické papírové tapety, které se lepily velmi složitě a byly vybaveny jen několika málo vzory. Moderní tapety prošly značnou proměnou tak, aby dokázaly plnit požadavky moderního designu. Proměna byla jak v oblasti materiálu, tak v oblasti vzorů. Pro výrobu tapet se využívají moderní materiály, které jsou snadnější na údržbu a také odolnější a pevnější. I nabídka vzorů a motivů je mnohem pestřejší, než kdysi. I tapety mohou mít vzor podle fotografií. Za sedací soupravy se nejčastěji využívají jen dekorativní pruhy tapet. Jen málokdy se tapetuje celá stěna za sedačkou. Ovšem tapety jsou omezeny právě svými rozměry. Kulatou tapetu prostě neseženete, ať hledáte sebevíc. A každé domácnosti nemusí pruh za sedačkou vyhovovat.


Mapy světa nabízíme v několika variantách.

Proč a kde jsou oblíbené samolepky na zeď? 

Samolepky na zeď představují nejširší možnost využití na všech stěnách a samozřejmě i za sedací soupravou. Jsou jednoduché na nalepení a snadné i na údržbu. Na rozdíl od obrazů je riziko jejich poškození minimální. Na rozdíl od tapet nejste omezeni ani velikostmi samolepek. A výběr motivů a druhů je bezkonkurenční. Ať už je vaše domácnost zařízena v jakémkoli stylu, vždy najdete tu správnou samolepku, která dokáže zkrášlit design celé místnosti. Mohou se stát i zajímavým dárkem k Vánocům.